Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: [email protected]

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Петро Цигикал: Маємо перше кримінальне провадження щодо незаконного перетинання кордону

14.12.2018 15:06

За повідомленням співробітників Держприкордонслужби слідчим відділом Управління СБУ в Одеській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 332-2 КК України «Незаконне перетинання державного кордону України».

«Це перше, але не останнє кримінальне провадження за незаконне перетинання кордону. Упевнений, що після напрацювання слідчої та судової практики кількість таких кримінальних проваджень значно збільшиться. Криміналізація цього діяння в умовах російської агресії проти України дала ефективний юридичний механізм протистояння цьому небезпечному суспільному явищу», - відмітив Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал.

Напередодні, 11 грудня, прикордонники Білгород-Дністровського загону Південного регіонального управління затримали порушника державного кордону. Чоловік намагався, оминаючи пункти пропуску, потрапити в Україну з сусідньої держави. Затримали його відразу після незаконного перетину держрубежу. Порушник виявився 32-річним громадянином Молдови.

Потрапити в нашу державу у такий спосіб іноземець вирішив оскільки відносно нього уповноваженим державним органом раніше прийнято рішення про заборону в`їзду в Україну. Варто відмітити, що заборону на 10 років йому винесли саме співробітники Держприкордонслужби за декілька днів до цього затримавши за незаконний перетин кордону. Тоді іноземець також йшов в Україну поза пунктами пропусків. Крім того, прикордонники з`ясували, що чоловік вже притягувався до відповідальності за порушення міграційного законодавства України.

Також після встановлення всіх обставин правопорушення, особу притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну і накладено штраф у розмірі 5100 гривень. Додатково порушнику продовжено заборону в’їзду на територію України терміном ще на 10 років.

Наразі його передано співробітникам СБУ для проведення подальших слідчих дій.

Нагадаємо, що 10 листопада вступили в силу зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону. З-поміж іншого кримінальна відповідальність встановлюється за перетинання державного кордону України особою, якій заборонено в’їзд на територію України, у будь-який спосіб поза пунктами пропуску. Такі діяння караються позбавленням волі на строк до трьох років.

 

Прес-служба ДПСУ

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ