Міністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба:
(044) 256-03-33

Канцелярія:
(044) 256-16-27

Факс:
(044) 253-64-04

Інформаційні запити засобів масової інформації

e-mail: [email protected]

Телефон "Довіри" Управління у справах учасників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область
a
a
a

Кіберполіція припинила діяльність одного з найвідоміших майданчиків у DarkNet із продажу персональних даних (ФОТО, ВІДЕО)

27.12.2018 17:36

У рамках міжнародної співпраці ліквідовано один із потужних віртуальних каналів поширення викраденої хакерами персональної інформації. За рік такої діяльності хакери отримували прибуток у понад 22 мільйона доларів США. Наразі встановлено чотирьох українців, які були активними учасниками злочинної групи. В тому числі і організатор. 

Працівники Департаменту кіберполіції Національної поліції України встановили чотирьох українців, які причетні до створення, організації та адміністрування однієї із найвідоміших у DarkNetонлайн-платформи з продажу персональних даних користувачів мережі. 

До документування цієї злочинної групи були задіянні правоохоронці Домініканської Республіки, Індонезії, Іспанії, Франції та України. 

Хакери упродовж останніх п’яти років безперешкодно отримували доступ до облікових записів PayPall, Amazon, eBay,WellsFargo, Suntrust, Bank of America. Жертвами від їх дій стали як громадяни України, так і мешканці Канади,Великобританії, Іспанії, Франції. 

Для отримання доступу вони використовували спеціально створене шкідливе програмне забезпечення.

Серед інформації, яка поширювалася були логіни, паролі, персональні дані користувачів, їх телефони, реквізити банківських карт та інша необхідна для авторизації інформація. Для прикладу зловмисники отримували перелік облікових записів, викрадених, в результаті взлому однієї із соціальних мереж, яка налічувала майже півмільярда користувачів.

Отримавши перелік облікових записів, хакери використовували спеціалізовані скрипти для визначення кількості облікових записів соціальної мережі, які дають доступ до банківських акаунтів жертв та веб-сайтів електронної комерції.

У подальшому організатори цього веб-сайту скуповували ці бази облікових записів та автоматизовано перевіряли їх на валідність. Вартість одного облікового запису складала в середньому 2,5 долари США. Облікові записи, які містили пароль до поштової скриньки жертви, коштували вдвічі більше.

Для того, аби банки та веб-сайти електронної комерції не блокували запити хакерських скриптів з перевірки паролів, зловмисники направляли Інтернет-трафік із своїх засобів перебору паролів через тисячі відкритих веб-проксі, взламаних персональних комп'ютерів та навіть взламаних хмарних серверів.

Приблизний загальний річний обіг онлайн-платформи становив майже 22 млн доларів США.

Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки на території трьох регіонів України – Одеській та Волинській областях, а також у місті Києві. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи. Вилучену техніку направлено на експертизу. 

Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України. 

 

Департамент кіберполіції

Національної поліції України

При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове
ВСІ НОВИНИ