Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Арсен Аваков: Всі гібридні загрози і кібератаки Росія спочатку проводить тестування на Україні, щоб потім поширити по всьому світу (ФОТО)

Про це йшла мова під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ землі Баварія Йоахімом Херманном. Сторони обговорили загрози та виклики сучасного світу та домовились поглибити співпрацю.

Арсен Аваков розповів, що  гібридні методи, Росія спочатку тестує на Україні і потім використовує у всьому світі.

"Ми п`ятий рік живемо у стані війни і це вже погана звичка. І це був черговий епізод, коли, порушуючи морське право у нейтральних водах на наші кораблі напав російський патруль. Азовське море - це море спільного користування, відповідно до міжнародних домовленостей. Для нас проблема у тому, що захоплені 24 моряки, троє із них - травмовані. Це питання потребує швидкого рішення. Разом із тим я вважаю, що у РФ не має сил для прямої наземної агресії проти України, адже втрати для російської армії будуть колосальні. Так, для України - це буде трагедія, але навіть путінський режим не витримає тих втрат, які будуть у випадку активного наземного наступу. Шлях РФ - це шлях гібридної війни та провокації: кібератаки, атаки у ЗМІ, фейкові новини, підтримка проросійських партій, провокації на морі, блокади торгівельних суден. Це все елементи, які вони складають у картинку начебто послаблення України. Вони хочуть, аби Україна повернулась у Російську Імперію. Цього не буде - ми дуже далеко відійшли.Зараз у нас діє спеціальний режим воєнного стану, ми мобілізували свої сили. Гібридні методи Росія спочатку тренує в Україні, а використовує в усьому світі", - наголосив він. 

Арсен Аваков нагадав, що недавні події у Франції ще раз довели - Кремль веде гібридну війну проти всього світу. 

«Візьмемо постійні кібератаки, або втручання у політичні процеси по всьому світу - від США до Європи, зокрема актуальні останні події у Франції. Була зафіксована кіберзагроза, що належить до російського ГРУ. Я наведу один епізод, який для вас має значення. Влітку в нас була атака «Non Petуa», дуже відомий вірус. Він вразив аеропорт, системи атомних станцій, банківську систему. Але несподіванка чекала, коли в нас проходив фінал Ліги чемпіонів. Коли арена була повна, а матч повинен був початися - почалася кібератака на систему стадіону, з метою залишити його без електрики. Звісно, ми справились з цим, але удар був дуже несподіваний», - розповів міністр.

Арсен Аваков наголосив, що Україна, сама того не бажаючи, здобула колосальний досвід у питаннях кібер- та гібридних загроз. Тому, українські правоохоронці з радістю обміняються досвідом з баварськими колегами.

Крім того, очільник МВС підкреслив, що важливим питанням на порядку денному лишається правове оновлення бази двосторонніх відносин, а також спільна протидія економічним злочинам.

Своєю чергою,  Йоахім Херманн зазначив, що Баварія має найкращу безпекову ситуацію по всій Німеччині, тому поділиться досвідом з Україною. Крім того, Йоахім Херманн розповів, що вони мають аналог вертолітного проекту, який вже запустило українське МВС, тому цікаво буде залучити фахівців – авіаторів двох країн до спільних навчань.

«Ми зацікавлені у розбудові співпраці між Баварією і Україною у всіх сферах. У Баварії найкраща безпекова ситуація в порівнянні з іншими землями ФРН. Ми забезпечуємо нашу поліцію належними засобами праці. Сюди належить і робота з гвинтокрилами. Ми можемо співпрацювати з Україною і в цих питаннях, - наголосив міністр внутрішніх справ землі Баварія.

Арсен Аваков запросив німецьку делегацію з візитом до України.

 

Департамент комунікації МВС України