Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Масштабні навчання МВС на Київщині: Не потрібні лозунги, потрібні компетентні дії в складних ситуаціях, - Арсен Аваков (ФОТО, ВІДЕО)

На Київщині завершилися масштабні тактито-спеціальні навчання органів системи МВС. Вони тривали чотири дні, а участь у них взяли близько 1200 правоохоронців з усіх регіонів України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов зазначив, що всі підрозділи МВС продемонстрували відмінні навички. Та нагадав 2014 рік, коли саме мужність наших бійців зупинила ворога.

«Ми підвели підсумки масштабних навчань. Вони показали високу професійну готовність всіх підрозділів МВС. Ви показали майстерне володіння якісною сучасною зброєю. Високе знання техніки. Ми всі пам'ятаємо 2014 рік, коли на фронт йшли добровольці батальйонів МВС без нормальної зброї, навіть однострою не було. Але ціною власного життя та вміння, вони дали можливість нам відродити військо. Та мужність і відвага зупинила ворога», - сказав Олександр Турчинов.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наголосив, що такі навчання дозволяють напрацьовувати компетентність у найскладніших ситуаціях.

«Сьогодні ми підбиваємо підсумки чотириденних навчань цілим рядом тактичних вправ, в тому числі епізоду, коли на 102 телефонує людина і повідомляє про захоплення заручників. І як покроково наші підрозділи справляються з цією ситуацією.  Нам дуже важливі компетентні дії кожного підрозділу: поліції, ДСНС, Національної гвардії. Нам не потрібні лозунги. Нам потрібні чіткі, злагоджені дії в складних ситуаціях», - наголосив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков зазначив, що в навчаннях брали участь нові підрозділи, які виховала Україна за ці чотири роки.

«В кожній області України є спецпризначенці високого рівня, які готові виконувати будь-які складні задачі, починаючи від ситуації зі захопленням заручників і закінчуючи прямим протистоянням з рецидивістами. Сьогодні ми також бачили залучені сили ДСНС», - наголосив міністр.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що правоохоронці постійно стикаються з нетиповими ситуаціями, коли звичайні мітинги та акції перетворюють на поле політичної битви.

«Ми живемо у світі гібридних загроз, проти нас ведуть підступну війну. Тому всі наші підрозділи вчаться працювати у нових, складних, непередбачуваних умовах. Такі навчання – це чудовий спосіб для всіх підрозділів, структур і відділів забезпечити публічну безпеку. Саме аналіз роботи у нових та нетипових ситуаціях став передумовою проведення масштабних тактико-спеціальних навчань структур МВС», - сказав Сергій Яровий.

Він розповів, що протягом 4-х днів понад 1000 фахівці органів системи МВС з усіх регіонів України у польових умовах відпрацьовували типові кризові ситуації, їх поєднання, працювали у оперативних штабах та ситуаційних центрах.

Новацією цих навчань стало залучення до роботи фахівців із медіакомунікацій, які паралельно відпрацьовували комунікаційну компоненту. З усіх учасників ми сформували 4 оперативні штаби. Загальна координація здійснювалась з Центрального пункту управління силами і засобами, до складу якого входили представники державних органів системи МВС.

Штаби очолювали спочатку заступники ГУНП, а згодом і начальники Головних управлінь Національної поліції в областях.

Кожні три години відбувалась заміна керівників, таким чином кожен з учасників навчань спробував себе в якості керівника оперативного штабу.

Регламентом змагань передбачались наступні елементи:

- командне подолання смуги перешкод;

- стрільба з фізичними навантаженнями;

- орієнтування на місцевості;

- тактична медицина;

 - подолання мінно-вибухових перешкод.

По закінченню навчань міністр внутрішніх справ нагородив підрозділи, які вибороли перемогу, кубками та цінними подарунками.

 

 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрій Новицький 

Олег Супрун

Юлія Бабіч