Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Тетяна Ковальчук: Боротьба з торгівлею людьми є невід’ємним складником діяльності органів поліції (ФОТО)

Про це сьогодні, повідомила заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук у ході експертної дискусії «Життя не для продажу».

Обговорення відбулося за ініціативи МВС України та за підтримки Міжнародної організації з питань міграції (МОМ).

У заході також узяли участь голова Представництва Міжнародної організації з міграції ООН в Україні Томас Лотар Вайс, перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін, начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції Артем Крищенко, перший заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук, міжнародні партнери.

«Втягнення  у злочинну діяльність, сексуальна експлуатація, сурогатне материнство, торгівля дітьми, трудова міграція, примушення та втягнення до жебрацтва - з цим кожного дня зіштовхується Нацполіція. Світові масштаби проблеми вражають. Згідно з показниками глобального індексу рабства, майже 46 мільйонів людей у світі можуть вважатися  рабами, 25% з них - діти. В Україні за 2018 рік Нацполіція виявила 276 правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми», - зазначила заступник міністра внутрішніх справ.

За вказаний час було установлено 152 факти сексуальної експлуатації, 41 трудової, 2 втягнення в жебрацтво, 64 — у злочинну діяльність, 6 осіб отримали статус потерпілих у категорії торгівлі дітьми та 5 фактів розслідування сурогатного материнства.

За її словами, Україна  досить плідно співпрацює в напрямку запобігання торгівлі людьми та боротьби з нею і притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

«Минулого року згідно з 17-м звітом Державного департаменту США нашу державу було виведено із контрольного списку країн, де процвітає торгівля людьми. Ми маємо розцінювати це як стимул до ще більшої співпраці, до того аби дійсно мінімізувати будь-які прояви порушення прав людини», -  сказала Тетяна Ковальчук.

Заступниця глави МВС також зауважила, що завдання протидії торгівлі людьми передбачено Стратегією розвитку системи МВС до 2020 року.

«Боротьба з торгівлею людьми є невід‘ємним складником діяльності сил і засобів Національної поліції, яка здійснює заходи щодо виявлення й запобігання злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, осіб, які є жертвами торгівлі людьми, встановлення осіб торгівців людьми та, безумовно, найголовніше — притягнення їх до відповідальності», — додала вона.

У другій частині учасники обговорили актуальні питання взаємодії правоохоронних органів та громадських організацій у контексті боротьби з торгівлею людьми.

Директор із превентивної роботи Міжнародної громадської організації «А21» Юлія Саченко зазначила, що торгівля людьми особливо прогресує в часи конфлікту.

«З огляду на критерії оцінки роботи підрозділів поліції, які були оголошені ще на початку 2018 року, підрозділи боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, зосередили увагу на викритті більшої кількості осіб, які вчинили такі кримінальні правопорушення яким повідомлено про підозру, а також якісний супровід кримінальних проваджень для ефективного завершення досудового розслідування в справах цієї категорії, як результат — звернення до суду з обвинувальним актом» — сказав Артем Крищенко.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького