Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 67 тисяч вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку року піротехніки ДСНС вже знищили 67 тис. 942 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 1 тис. 464 авіаційні бомби.

Відколи земля сховалася під товщею снігу, громадяни все менше знаходять застарілі снаряди на власних ділянках, полях або ж під час відвідування лісових масивів. Проте це не привід втрачати пильність, адже ризик натрапити на небезпечну знахідку хоч і невеликий, але існує.

Зокрема, 25 грудня піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС у Херсонській області знищено два артилерійські снаряди часів Другої світової війни. Їх виявили місцеві мешканці за межами с. Першокостянтинівка Чаплинського району.

Крім того, тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

На Луганщині впродовж 27 грудня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 12,7 га території області, де вибухонебезпечних предметів не виявлено.

У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи перевірили 5,39 га території, де виявили 63 одиниці ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення, в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

- розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій