Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Кіберполіція припинила діяльність веб-ресурсів, що розповсюджували фальсифікований алкоголь

До складу злочинної групи входило п’ять осіб. Зловмисники налагодили схему збуту фальсифікованого алкоголю на території всієї країни. Наразі діяльність чотирьох веб-сайтів, за допомогою яких здійснювався продаж, припинено. Під час обшуків було конфісковано близько 11 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв на більш як 2,6 мільйона гривень.

Працівники Подільського управління Департаменту кіберполіції спільно з прокурорами Вінницької області викрили зловмисників, які продавалинеякіснігорілчані товари за допомогою всесвітньої мережі Інтернет.

Працівники кіберполіції встановили всіх учасників злочинної групи, а також адреси розміщення обладнання, яке використовуються для виготовлення та пакування контрафактного алкоголю.

Злочинна група складалася з п’яти осіб та діяла протягом останнього року. Організатором групи виявився 47-річний мешканець Вінничини. Використовуючи підконтрольні веб-ресурси, зловмисникипродавали алкоголь в упаковках без марок акцизного податку. При цьому незаконно використовували знаки для товарів та фірмові найменування всесвітньовідомих іноземних компаній.

Правоохоронці провели одночасно 19 санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів та місцями розташувань складських приміщень та цехів. За їх результатами вилучено знаряддя для виготовлення та розливу горілчаної продукції та комп’ютерну техніку, з якої здійснювалось адміністрування Інтернет ресурсів.

Крім того, вилучено мобільні телефони (які використовувались для діяльностіcall-центру), кредитні картки на які перераховувались гроші, більш як півмільйона гривень готівкою та чорнові записи.Також, під час обшуків було конфісковано близько 11 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв на більш як 2,6 мільйона гривень.

Кримінальне провадження розпочато за декількома статтями Кримінального кодексу України:  ч. 1, 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ч.3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3  ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару). Слідчі дії  тривають.

 

Департамент кіберполіції

Національної поліції України