Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Поліція затримала херсонського чиновника, якій збирався придбати квартиру для дитини-сироти за завищенню ціною

На Херсонщині поліція затримала на хабарі заступника міського голови та посередника.

Посадова особа за 28 тисяч гривень неправомірної вигоди пообіцяла громадянину вирішити питання щодо придбання міською радою у нього квартири для дитини-сироти за завищеною ціною. У п’ятницю, 28 грудня, оперативники управління захисту економки в Херсонській області, слідчі поліції в Херсонській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Херсонського гарнізону Південного регіону України затримали заступника міського голови та посередника.

Правоохоронці встановили, що у межах державної програми міська рада за кошти місцевого бюджету мала придбати житло для дитини-сироти, яка перебувала на квартирному обліку. Також було визначеного потенційного продавця квартири.   

З метою власного збагачення заступник міського голови звернувся до даного продавця із пропозицією. Останній сплачує йому 28 тисяч гривень «відкату», натомість посадовець вирішує питання про придбання нерухомості саме у нього за завищеною ціною.

Так, ринкова вартість даної квартири становить 13 тисяч доларів США, а у разі отримання «винагороди», ціна на житло становитиме 17 тисяч доларів США.  Посадовець також висунув вимогу - 28 тисяч гривень хабара продавець нерухомості повинен був передати посереднику.

Під час проведення процесуальних заходів було задокументовано факт перерахування на рахунок продавця обіцяної суми коштів за придбану міською радою квартиру та подальшої передачі коштів посереднику. 

У п’ятницю, 28 грудня, оперативники управління захисту економки в Херсонській області, слідчі ГУНП в Херсонській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Херсонського гарнізону Південного регіону України затримали заступника голови однієї з міських рад та посередника. Правоохоронці вилучили 28 тисяч гривень, одержаних у якості неправомірної вигоди.

Наразі проводяться обшуки в приміщені міської ради. 

Заступника міського голови затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.


Департамент захисту економіки 
Національної поліції України